Producenci

Sztucer BENELLI ARGO-E 22" kal.9,3x62

Bez tytułu.jpg -7%
  • promocja
Dostępność: Dostępne. Zakup tylko w sklepie stacjonarnym.
Cena: 6 990,00 zł 7 490,00 zł 6990.00
ilość szt.
Producent: Benelli
Kod produktu: T07423

Opis

Sztucer samopowtarzalny Benelli ARGO-E kal. 9,3x62 Mauser

Karabin ten łączy w sobie klasyczny wygląd i najnowszą technologię. Najwyższej jakości materiały oraz dokładne wykończenie nadaje temu sztucerowi niepowtarzalny styl.


Wraz z systemem Comfortech firma Benelli sprostała wyzwaniu „lżejszego i mniejszego odrzutu” co było uważane wśród konkurencji za rzecz niemożliwą. Zmniejsza odrzut o 47%, podrzut broni o 32% i redukuje o 34% czas potrzebny do oddania drugiego strzału! Zaczynając od typowej technologii inercyjnej wspólnej dla wszystkich strzelb firmy Benelli, broń z systemem Comfortech została przeprojektowana, wprowadzono: nowe rozłożenie ciężaru dla uzyskania idealnej równowagi oraz redukcji odrzutu, nową geometrię kolby, nową bakę oraz stopkę tłumiąca odrzut oraz zastosowano nowe materiały. W systemie Comfortech opatentowanym przez firmę Benelli kolba jest wykonana z technopolimeru z obu stron posiada 11 trójkątnych elementów, których zadaniem jest maksymalne absorbowanie energii odrzutu. W efekcie po strzale siła uderzenia działającą na ramię strzelca jest mniejsza. To genialne rozwiązanie zostało wypracowane dzięki długim oraz skomplikowanym badaniom i eksperymentom.


AirTouch zapewnia idealny chwyt dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii odlewniczych w specjalnych polimerach. Uzyskana porowata struktura wentyluje, zwiększa przyczepność i pozwala szybciej złożyć się do strzału, bezpiecznie, efektywnie i komfortowo.


Benelli odnowił system odzysku gazu ARGO E w konstrukcji, materiałach i działaniu. Nowy tłok i nowe elementy wykonane ze specjalnych materiałów zapewnią nam najwyższą odpornościć na korozję.


Obróbka kriogeniczna nie jest już przywilejem tylko przemysłu lotniczego i kosmonautycznego.  Firma Benelli zastosowała ją na skalę przemysłową w celu zoptymalizowania wyników balistycznych luf i czoków poprzez zmniejszenie wrażliwości materiałów na wysokie temperatury powstałe podczas wystrzału, eliminując w ten sposób deformacje lufy. ‘Crio System’ to proces stopniowego ochładzania materiału w ciągu 24 godzin, aż do osiągnięcia temperatury poniżej -150° C. Pozwala to na wyeliminowanie naprężeń szczątkowych wewnątrz metalu i poprawę jego właściwości mechanicznych. W stali CrioBarrel rozprężenia spowodowane ciśnieniem oraz ciepłem powstałym pod wpływem tarcia mają stałe i ograniczone wartości: oznacza to że lufa może drżeć i rozprężać się w sposób stały podczas wystrzału. Formy uzyskane z zastosowaniem stali CrioBarrel są szersze, bardziej regularne i jednolite, równomiernie rozprowadzone naprężenia zarówno w środku jaki i wzdłuż obrzeży, bez powstawania deformacji wraz z rosnącą liczbą oddanych strzałów.


Szyna celownicza wyposażona w światłowodowe przyrządy - zielona szczerbina, czerwona muszka.Dane techniczne:

Kaliber:  9,3x62 Mauser

Łoże: technopolimer

Masa: 3.450kg (z 20" lufą)

Długość całkowita: 1120mm

Magazynek:  4 nabojowy

Bezpiecznik: cichy, oburęczny z czerwoną sygnalizacją


Firma BENELLI:

Tradycja produkcji broni w regionie Marche sięga rządów rodziny Montefeltro, która zaczęła władać Urbino w roku 1375. Ślusarze stworzyli oryginalną szkołę rusznikarzy w Urbino, Ancona, Pesaro, Macerata, Senigallia, Fossombrone oraz w innych mniejszych miastach w regionie i eksportowali swe produkty do Włoch oraz państw wschodnich.

Broń z regionu Marche jest obecnie przechowywana w kilku światowej sławy muzeach. Bardzo rzadkie bezcenne egzemplarze stanowią dowód wielowiekowej pasji mieszkańców regionu Marche do projektowania i tworzenia wysoce precyzyjnej broni.  W 1967 roku bracia Benelli otworzyli swą fabrykę w Urbino kultywując tradycję produkowania broni, charakteryzującej się tą samą innowacyjnością mechaniczną, techniczną oraz wyjątkowym kunsztem, które przyczyniły się do wielkiej sławy dynastii Montefeltro oraz Della Rovere.

Firma Benelli produkuje najwyższej jakości broń, świadczy o tym certyfikowany System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001, NATO AQUAP, ISO 14001 i OHSAS 18001.

do góry
Pozycjonowanie: www.luczak.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl