Producenci

kal.270WSM

-2%
  • promocja

Kaliber .270 Winchester Short Magnum, skrócone jako .270 WSM, to jedna z kategorii ,,krótkich magnumów'' opracowanych przez firmę Winchester.

.270 WSM został wprowadzony na rynek w 2002 roku jako część rodziny karabinów Winchester Short Magnum (WSM). Idea stworzenia ,,krótkich magnumów'' polegała na umożliwieniu strzelcom korzystania z mocniejszych kalibrów w krótszych łuskach, co pozwala na dostosowanie ich do krótszych zamków karabinów.

Charakterystyka:

  1. Krótka łuska: .270 WSM posiada krótką łuskę, co sprawia, że jest bardziej kompaktowy niż tradycyjne kalibry o podobnej sile.

  2. Moc: Pomimo krótkiej łuski, .270 WSM oferuje moc porównywalną do niektórych tradycyjnych kalibrów o dłuższych łuskach. To sprawia, że jest atrakcyjny dla myśliwych, którzy cenią sobie silny kaliber w bardziej zwartym formacie.

  3. Uniwersalność: .270 WSM jest dostosowany do polowań na średnią i większą zwierzynę, oferując jednocześnie zasięg, precyzję i siłę.

  4. Zasięg: Podobnie jak tradycyjne .270 Win, .270 WSM ma znaczny zasięg, co pozwala na skuteczne strzelanie na różnych odległościach.

  5. Dostępność amunicji: Chociaż może być mniej powszechny niż tradycyjny .270 Win, .270 WSM jest dostępny w sklepach z amunicją, umożliwiając strzelcom korzystanie z tego kalibru.

.270 WSM to doskonały wybór dla myśliwych, którzy poszukują silnego i zwartego kalibru do polowań na różne gatunki zwierzyny. Decyzja pomiędzy .270 Win a .270 WSM zazwyczaj zależy od indywidualnych preferencji strzelca i zamierzonego zastosowania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium