Amunicja NORMA 7x64 Plastic Point 11g (170gr)
Kod produktu: TW1915
Sklep internetowy, akcesoria
Broń, amunicja, optyka
Rezerwacja broni
Zapytaj o produkt
Administratorem danych osobowych jest SIWIASZCZYK Janusz Siwiaszczyk, Łukasz Siwiaszczyk s.c.. Przetwarzamy je w celu przesłania odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.
Udostępnianie karty produktu
OPIS
Pocisk zaprojektowany do natychmiastowego powalenia zwierzyny. Pocisk otwiera się bardzo szybko i fragmentuje przy przechodzeniu przez kości tworząc dodatkową projekcję obalającą. Można nazwać go pociskiem „Varmint” na grubą zwierzynę dedykowanym w miejsca gdzie wymagane jest aby zwierzyna nie przebywała zbyt dużych odległości po strzale. Oczywiście szybkie grzybkowanie i skłonność do fragmentowej penetracji jest ograniczona. Jest to ważne podczas polowania z niedalekiej odległości od zabudowań czy na polowaniach zbiorowych gdzie minimalizowanie ryzyka rykoszetowania pocisku jest kluczowe. Przeciętne zachowanie pierwotne masy oscyluje w okolicach 40-50%. Ten pocisk nie jest dedykowany dla myśliwych polujących na trofea gdzie niejednokrotnie istnieje konieczność oddania strzału pod trudnym kątem wymagających głębokiej penetracji oraz dla myśliwych pozyskujących zwierzynę dla mięsa.
| Kaliber | 7x64 |
| Rodzaj pocisk | PPDC |
| Waga g | 11 |
| Waga grs | 170 |
| Współczynnik balistyczny | 0,378 |
| Prędkość V0 (m/s) | 830 |
| Prędkość V100 (m/s) | 752 |
| Prędkość V200 (m/s) | 678 |
| Prędkość V300 (m/s) | 608 |
| Energia E0 (J) | 3791 |
| Energia E100 (J) | 3110 |
| Energia E200 (J) | 2529 |
| Energia E300 (J) | 2036 |
| Opad kuli na 80m (mm) | 5 |
| Opad kuli na 150m (mm) | -43 |
| Opad kuli na 200m (mm) | -134 |
| Opad kuli na 300m (mm) | -483 |
| Ilość sztuk w opakowaniu | 20 |
Cena za sztukę
Norma Ammunition to renomowany producent amunicji z ponad 120-letnią tradycją, wywodzący się ze Szwecji. Firma została założona w 1902 roku i od tego czasu zyskała międzynarodowe uznanie za wysoką jakość, precyzję wykonania oraz niezawodność swoich produktów. Norma specjalizuje się w produkcji amunicji myśliwskiej, sportowej oraz taktycznej – zarówno do broni kulowej, jak i bocznego zapłonu (.22LR).
Dzięki ścisłej kontroli jakości i ciągłym innowacjom technologicznym, Norma jest często wybierana przez strzelców sportowych, myśliwych oraz służby mundurowe na całym świecie.
DANE TECHNICZNE
- Koncesja TAK