Amunicja NORMA 6,5x55 Oryx 10,1g (156gr)
Kod produktu: T00487
Sklep internetowy, akcesoria
Broń, amunicja, optyka
Rezerwacja broni
Zapytaj o produkt
Administratorem danych osobowych jest SIWIASZCZYK Janusz Siwiaszczyk, Łukasz Siwiaszczyk s.c.. Przetwarzamy je w celu przesłania odpowiedzi na zapytanie. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych znajduje się w polityce prywatności.
Udostępnianie karty produktu
OPIS
| Kaliber | 6,5x55 |
| Masa pocisku | 10,1g |
| Ilość sztuk w opakowaniu | 20 |
ORYX należy do nowej generacji pocisków myśliwskich w których rdzeń i płaszcz są połączone (Bonded). Wynikiem tego jest pocisk z zupełnie nową charakterystyką. Skrupulatnie zaprojektowany płaszcz, połączony z rdzeniem daje pocisk, który nawet po uderzeniu w grubą kość nie ulegnie fragmentacji ale podda się całkowicie grzybkowaniu, nawet gdy zetknie się tylko z tkanką miękką. Duża rzesza myśliwych chce pocisku którego masa całkowita pozostanie największa i resztki pocisku nie rozejdą się po tuszy upolowanego zwierzęcia. Rygorystyczne tolerancje płaszcza to klucz do sukcesu. Konstrukcja pocisku ORYX pozwala na wykorzystanie stosunkowo cienkiego płaszcza. Nieustannego dążenie do doskonałości w użytych materiałach, pomiarach i kombinacji wag poszczególnych elementów oraz wyjątkowy proces produkcyjny zapewnia doskonałą celność. Polowanie na małą i średnią zwierzynę czy strzały na tkankę miękką wymagają szybkiej ekspansji pocisku. Konstrukcja typu Bonded oraz cienki płaszcz pozwalają na szybkie rozwinięcie się pocisku ORYX.
Norma Ammunition to renomowany producent amunicji z ponad 120-letnią tradycją, wywodzący się ze Szwecji. Firma została założona w 1902 roku i od tego czasu zyskała międzynarodowe uznanie za wysoką jakość, precyzję wykonania oraz niezawodność swoich produktów. Norma specjalizuje się w produkcji amunicji myśliwskiej, sportowej oraz taktycznej – zarówno do broni kulowej, jak i bocznego zapłonu (.22LR).
Dzięki ścisłej kontroli jakości i ciągłym innowacjom technologicznym, Norma jest często wybierana przez strzelców sportowych, myśliwych oraz służby mundurowe na całym świecie.
Jeden z najszybciej otwierających się pocisków zespolonych dostępnych obecnie na rynku i zapewniający głęboką penetrację która jest niezbędna przy strzelaniu z trudnego kąta. ORYX dedykowany jest na grubą zwierzynę lub jako pocisk o zwiększonej prędkości
DANE TECHNICZNE
- Koncesja TAK