Producenci

Pistolet BERETTA 84 F Kal. 380Auto

Pistolet BERETTA 84 F Kal. 380Auto-117456
  • nowość
Dostępność: Dostępne. Zakup tylko w sklepie stacjonarnym.
Cena: 3 290,00 zł 3290.00
ilość szt.
Producent: Beretta
Kod produktu: TW16832

Opis

Kompaktowy pistolet charakteryzujący się doskonałą ergonomią. Idealny do ochrony osobistej. Formą nawiązuje do większego modelu 92FS. Działa na zasadzie odrzutu zamka swobodnego. Posiada kurkowy mechanizm uderzeniowy z kurkiem odkrytym. Bezpiecznik pełni rolę zwalniacza kurka. Lufa ze stali chromowo-molibdenowej z chromowanym przewodem. Szkielet ze stopów lekkich.

Pistolet samopowtarzalny Beretta 84FS Cheetah w kalibrze 9 mm Br., skonstruowano pod koniec lat 70-tych, jest wersją rozwojową modelu 83. Pistolet posiada kompaktowe wymiary, jego długość wynos 172 mm, wysokość 122 mm, a szerokość 35 mm. Broń rozładowana waży 660 gramów, z pełnym magazynkiem 785 gramów. Zamek 84-ki wykonany  jest ze stali, posiada on charakterystyczne dla Beretty wycięcie górnej płaszczyzny odsłaniającej lufę.

Szkielet wykonany jest z metalu lekkiego. Pistolet działa na zasadzie odrzutu zamka swobodnego. Wyposażony jest w mechanizm spustowy podwójnego działania (SA/DA) oraz mechanizm uderzeniowy kurkowy z kurkiem zewnętrznym. Posiada dwa zabezpieczenia, samoczynną blokadę iglicy i bezpiecznik nastawny, zabezpieczający broń przed strzałem przypadkowym. Zazwyczaj w broni działającej na zasadzie odrzutu zamka, lufa jest na stałe mocowana w gnieździe integralnym szkieletu.

W pistoletach Beretty, pomimo, że podczas strzelania lufa jest nieruchoma, nie jest ona zamocowana na stałe, ale mocowana w szkielecie za pomocą prowadnic, które wchodzą w wycięcia na lufie umieszczone pod komorą nabojową. Lufa blokowana jest ryglem, który służy też do częściowego rozkładania broni. Ponadto podczas strzelania, lufę dociska do szkieletu sprężyna oporopowrotna.  Lufa  o długości 97 mm, wykonana jest z wysokogatunkowej stali molibdenowo-chromowej, jej przewód tradycyjnie gwintowany pokryty jest chromem. Na zamku umieszczone są stale przyrządy celownicze o niskim profilu, jest to zapewne podyktowane tym że pistolet przeznaczono z zasady do skrytego noszenia i szybkiego dobywania spod wierzchniej odzieży.

Szkielet posiada stały kabłąk o profilu combat i dość pękaty chwyt z okładzinami wykonanymi z czarnego tworzywa sztucznego. W wersji INOX, okładziny chwytu wykonane są z  drewna  z eleganckim medalionem Beretty. Na szkielecie obustronnie umieszczone są dźwignie bezpiecznika, które jednocześnie służą do bezstrzalowego zwolnienia napiętego kurka.  Po lewej stronie szkieletu w miejscu połączenia kabłąka  z chwytem umieszczony jest przycisk zwalniania blokady magazynka, który można przenieść na prawą stronę. Obustronnie zamontowane dźwignie bezpiecznika oraz przestawialny przycisk blokady magazynka czynią pistolet dogodny zarówno dla strzelców prawo i leworęcznych.

Beretta 84FS to broń poręczna, celna, ładna, można ją nosić w stanie gotowym do natychmiastowego użycia. Jest to bardzo dobry pistolet do samoobrony i skrytego noszenia przez osoby cywilne.


Dane Techniczne:

  • Długość lufy (cm) : 9,7
  • Spust : SA/DA
  • Kaliber / skok gwintu : 9 MM Short (380 AUTO)
  • Waga (g): 660
  • Pojemność magazynka (standard) : 13
do góry
Pozycjonowanie: www.luczak.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl